نحوه نصب Windows Media Player 12 بر روی ویندوز ویستا

 

نرم افزار Windows Media Player یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای پخش کننده می باشد که شرکت ماکروسافت همراه سیستم عامل های خود ارائه می کند و جدیدترین نسخه آن یعنی ورژن ۱۲ به تازگی منتشر شده است. این برنامه به طور پیش فرض بر روی Windows 7 نصب است و اگر بخواهید آن را روی دیگر سیستم عامل های ماکروسافت نصب کنید، با مشکل مواجه می شوید. ما در این مقاله نحوه نصب کامل این نرم افزار را بر روی سیستم عامل Windows Vista شرح خواهیم داد.

 

ظاهر نسخه جدید این نرم افزار دقیقا مانند ورژن قبلی است اما قابلیت های بیشتری به آن اضافه شده است و قدرت پردازشی بالاتری دارد. همان طور که می دانید ظاهر زیبای برنامه، برای ویندوز هفت و ویستا طراحی شده است و با آن ها همخوانی دارد اما هم اکنون فقط برای Windows 7 ارائه شده است.

این نسخه از برنامه که قصد نصب آن را داریم، در اصل از سیستم عامل Windows 7 استخراج شده و توسط خود شرکت ماکروسافت به طور بسته ی جداگانه ارائه نشده است. اما تمامی فایل های آن موجود و کاملا سالم است.(نسخه ۱۲٫۰٫۷۰۰۰٫۷۰۰۰) ابتدا نسخه فشرده شده را از لینک زیر دریافت کنید.

 

http://www.deviantart.com/download/107532875/Windows_Media_Player_12_0_7000_by_Misaki2009.rar

قبل از نصب برنامه، مراحل زیر را قدم به قدم اجرا کنید تا بتوانید براحتی نرم افزار را نصب کنید. یک نقطه بازگشت ( Restore Point ) ایجاد کنید. در این صورت اگر روند نصب با مشکل مواجه شود، می توانید بدون ناراحتی همه چیز را به حالت اولیه بازگردانید.

·         ابتدا یک کپی از فایل “wmploc.dll” از آدرس “ C:WindowsSystem32“ تهیه کنید.

·         یک کپی کامل از پوشه ی ویندوز مدیا پلیر در آدرس “C:Program Files” تهیه کنید.

 

·         فایل فشرده شده دریافتی را از حالت فشرده خارج کنید و فایل “wmploc.dll” را در آدرس “ C:WindowsSystem32” کپی کنید.

·         سپس پوشه ی ویندوز مدیا پلیر را از فایل دریافت شده، در آدرس “ C:Program Files ” کپی کنید. (همان آدرسی که پوشه ی قبلی برنامه را از آن کپی کردیم).

 

لازم به ذکر است که این فایل نصبی، از فایل های اصلی سیستم عامل Windows 7 Build 7000 گرفته شده است. در صورت بروز مشکل در برنامه، فایل های پشتیبان را دوباره در مسیرهای اصلی کپی کنید و System Restore را یکبار اجرا کنید. با این کار همه چیز به حالت عادی و اولیه ی خود باز می گردد.

www.pc-article.ir
www.techmixer.net

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1389-7-6 11:22        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ